Yüz Germe

yuz germe

Gülme çizgilerine, boyun bölgesine, iki kaş arası bölgeye, alın bölgesine, dudak bölgesine uygulanabilmektedir. Her hangi bir yan etki durumu olmamaktadır. Aşırı yağlanma ve sivilce gibi problemi olan hastalara da yüz germe estetiği uygulanabilir. Operasyonun ardından iyileşme süreci, yaklaşık olarak 7-10 gün arası sürer. Her hasta için ayrı bir planlama yapılır. Genellikle operasyon işleminin olduğu gün, hasta taburcu edilir.

Yüzümüzde önce görünen cilt kalitesi kaybolur, cildiniz parlaklığını kaybeder, pembeliklerin yerini sarı-kahve rengi matlık alır. Yüzümüze dolgunluk veren yağ adacıkları vardır ki yaş ile birlikte onlarında hacminde genellikle azalma vardır. Bu yağ adacıklarını olması gereken yerde tutan bağlayıcı ligamanlar (asıcı bağlar olarak düşünün) da gevşemiş ve yağ adalarını taşıyamaz hale gelmiştir. Erken yaşlanmada göz altındaki yağ adası ile yanak yağ adası birbirinden ayrılmaya başlar. Çünkü her ikisini asan bağlar farklıdır ve yanak yağ adası daha ağır, yer çekimi tarafından daha çok çekilebilir pozisyondadır. Bizler bunu göz altımda hale şeklinde bir oluk oluştu diye tarif ederiz.

Çoğumuz alt göz kapağında torbalanmam oluştu desek te bu genellikle doğru bir tespit değildir. Olup biten yanak yağının aşağı hızla göç etmesi ve göz altı yağlarımızın ortada tek başına kalmasıdır. Mutlaka göz altındaki yağı sınırlayan zarlar da gevşemiştir ama asıl mekanizma bu şekilde gelişir. Buna evre 1 diyebiliriz. Yaşlanma devam ederken yanak yağları iyice aşağı iner ve burun kenarımızda bulunan olukların derinliğini arttırır, işte buna da evre 2 diyoruz. Aynı süreç devam ederken hemen çenemizin kenarında sarkmalar ortaya çıkar. Benzerliğinden dolayı buldog köpeği yanağı olarak ta tarif edilir bu görüntü.

Evre 3’e gelinmiştir artık. Eş zamanlı olarak göz kapağı ve kaşlarda düşüklük ve sarkmalar çeşitli evrelerde eşlik etmeye başlayacaktır. Boynunuz da bu karmaşaya katılır ve sarkar ise evre 4’e ulaşmış oluruz. Olup biten yetmezmiş gibi yüz iskeletimizde de erimeler olur. Yaşlılarda hep kemik erimesinden söz ederiz ama nedense yüz iskeletimizdeki erimeler hiç aklımıza gelmez.

Detaylı bilgi almak için https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın