Dolgu

Dolgu Maddeleri:

Yüzümüzde yaş almaya bağlı olarak çeşitli değişiklikler gelişir. Bunların başında cildin sıvı kaybı, hacim ve elastikiyet kaybı en önemlileridir. Zaman içerisinde hacmini kaybeden dokular, yerçekiminin de etkisiyle aşağı doğru sarkmaya ve yüzümüzde bazı çizgilerin oluşmasına yol açarlar. Genellikle en sık şikayet sebebi; gülümserken yanaklarda oluşan çizgilerin derinleşmesi, çene hattının ovalinin bozulması, alın bölgesinde mimik hareketleriyle oluşan çizgilerin derinleşmesi gibi şikayetlerdir.

Dolgu Uygulamaları Kimler için uygundur ?

Dolgu uygulamaları için en uygun adaylar; yüzünde hacim kaybına ve yerçekimine bağlı olarak çizgileri ortaya çıkan, mevcut çizgilerin derinleştiği, yada elmacık kemikleri ve yanak dolgunluğu azalan hastalardır. Dudak hacminin kaybolup incelmesi, alın çizgilerinin belirginleşip derinleşmesi, Yanak çizgileri, ağız kenarlarından çeneye doğru inen çizgiler, çene konturunun bozulması, kaşların düşüklüğü gibi durumlar, dolgu uygulamasıyla başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Dolgu Uygulaması nasıl yapılır ?

Dolgu Uygulaması yaptırmak çok kolaydır. Öncesinde dolgu yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürerek uyuşturuyoruz. 10 dakika bekledikten sonra konforlu ve ağrısız bir şekilde ihtiyacını olan bölgeye dolgu maddesini enjekte ederek yerleştiriyoruz.

Bir cevap yazın